Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu Červen 2020

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Trh s kryptoměnami se v roce 2020 změnil víc než za poslední tři roky. Nejde jen o šílené cenové pohyby. Bitcoin, Ethereum a v menší míře i další kvalitní krypto-projekty začínají skutečně naplňovat svůj potenciál. V době globální ekonomické krize posílené pandemií trh s kryptoměnami roste rychleji než kdykoliv předtím.

Bitcoin v této krizi skutečně slouží jako skvělý bezpečný přístav pro investory a drží si svou hodnotu. Aktuálně je oproti začátku roku 50 % v plusu.

Rekordní investice do kryptoměn v době krize

Na rozdíl od roku 2017 mají tentokrát zvýšený zájem o kryptoměny hlavně tradiční investoři z Wall Street, instituce a mnoho amerických či čínských miliardářů, kteří vidí Bitcoin či Ethereum jako skvělý hedge proti současnému systému.

Historický růst kapitalizace stablecoinů

O masivních investicích ze strany institucí a miliardářů po celém světě svědčí i neustálé vytváření nových stablecoinů. Pro srovnání, Tether měl před krizí v oběhu přibližně 4,2 miliardy USDT tokenů - každý z nich krytý skutečným dolarem. Aktuálně již toto číslo přesahuje deset miliard.

Tether (USDT) je pro mnohé velké investory nejjednodušší cestou, jak se dostat ke kryptoměnám. Tether přijímá většina velkých směnáren a dá se za něj nakupovat nejen Bitcoin, ale také Ethereum, Litecoin a doslova stovky dalších digitálních měn.

Grayscale skupuje víc Bitcoinů, než kolik jich vzniká

Další indicií, že kryptoměny čeká skvělá budoucnost, je i činnost společnosti Grayscale, která institucionálním investorům zprostředkovává nákup a prodej digitálních měn. Největší zájem je samozřejmě o Bitcoin a Ethereum. Podle nejnovějších zpráv už Grayscale skupuje 1,5krát více mincí, než kolik se jich vytváří těžbou.

Bitcoin po halvingu dlouhodobě silně bullish

To je možné díky zvýšenému zájmu investorů o samotný Bitcoin a také o nedávný halving, který snížil inflaci BTC na polovinu. Děje se tak přesně to, o čem jsme spekulovali ještě před halvingem. Poptávka po Bitcoinu se zvýšila, ale nabídka se snížila o polovinu. To dříve či později začne ovlivňovat i jeho cenu.

Je tato situace pouze uměle vyfabrikovaná?

Ne vše ale může být tak zářivé, jak se na první pohled zdá. Ze strany skeptiků se stále ozývají hlasy, které Bitcoinu a dalším kryptoměnám nevěří. Označují je za podvod nebo za extrémně riskantní investice. Další zase tvrdí, že vše kolem kryptoměn je pouze vymyšlené a cenu manipuluje pár velkých hráčů.

1D BTC/USD - Bitstamp 1D BTC/USD - Bitstamp[/caption]

Do jisté míry to může být pravda. V minulosti jsme byli svědky mnoha manipulací ceny Bitcoinu a dalších altcoinů. I v říjnu 2019 jsme zaznamenali masivní manipulaci, která vyhnala cenu Bitcoinu o více než 50 %. To je možné díky nízké likviditě trhu.

Nízká likvidita trhu umožňuje krátkodobé manipulace

Kryptoměny jsou komodita a dají se skladovat. Sice digitálně, ale to může být považováno spíše za výhodu. Většina lidí své mince drží doma bezpečně ukryté v hardwarové peněžence Trezor či digitálních ekvivalentech. Na burze je pouze malá část všech mincí a bohatí investoři si tak mohou dovolit menší či větší manipulace jednoduše tím, že skoupí všechny mince na burze.

Za pár minut nebo i dní však na směnárny po celém světě dorazí další coiny a cena se vrátí do normálu. Úspěšně manipulovat trhem s kryptoměnami je extrémně náročné.

Banky a jejich lži vs. Bitcoin

Po nástupu krize se se zvyšujícím zájmem tradičních investorů o kryptoměny začaly zvedat i hlasy z bankovního sektoru. Banky ve velkém přesvědčují své klienty, aby nenakupovali, neobchodovali a celkově neměli nic společného s digitálními měnami. Známý je případ, kdy finanční poradce JPMorgan odradil zájemce od koupě Bitcoinů v hodnotě stovek milionů dolarů. Bitcoin mezitím zvýšil svoji hodnotu o 50 %.

Nejnověji se do kryptoměn pustila další americká banka Goldman Sachs a vybalila roky otřepané argumenty o tom, proč Bitcoin není dobrá investice. Tvrdí, že Bitcoin na rozdíl od akcií negeneruje žádnou hodnotu. Celý smysl „investice" do takové digitální měny je koupit a doufat, že ji později někdo koupí za dražší cenu.

Dlouhodobá data ovšem nasvědčují, že v Bitcoinu je o něco větší potenciál, než jaký mu banky přisuzují. Svědčí o tom například dlouhodobě rostoucí cena a fakt, že Bitcoin rok co rok překonává akciové indexy.

Starý vs. nový systém - Bezcenné akcie a bezcenný dolar

Navíc v dnešním světě ani akcie nutně nevytvářejí hodnotu. Až příliš často se stává, že jejich hodnota nemá absolutně nic společného s realitou. Je tomu tak i v této krizi, kdy akcie navzdory karanténě a děsivým makrodatům nadále rostou díky masivnímu tištění dolarů. Nakupovat dnes akcie může být nebezpečnější než kryptoměny. A dolar už neznamená stabilitu.

Pokud nyní někdo drží hodně dolarů, musí počítat s tím, že inflace mu z nich začne rychle užírat. Fed si jen v roce 2020 vytiskl více než 50 % HDP USA a v nejbližších letech s tím bude pokračovat. Vlny inflace, které následně dopadnou na celý svět, budou mít obrovský dopad na každého. A pravděpodobně to bude horší než samotná krize.

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Výkup
0,0021 BTC 23.11.24
Výkup
55 454,0000 ADA 22.11.24
Výkup
1 000,0000 ADA 22.11.24
Výkup
1 888,0000 ADA 22.11.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.